Megjelent a „Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Program” című (GINOP Plusz-1.2.2-22 kódszámú) felhívás, a támogatási kérelmek benyújtása 2022. február 24-től lehetséges.
A Felhívás célja a mikrovállalkozások fejlődésének, gazdaságban betöltött szerepének, piaci pozíciójának erősítése, a területi különbségek csökkentése, a térségi felzárkóztatás és a helyi gazdaság megerősítése.
Támogatást igénylők köre
Támogatási kérelmet csak olyan mikrovállalkozások nyújthatnak be, amelyek
- szabad vállalkozási zónának minősülő területen található településeken, vagy szabad vállalkozási zónának nem minősülő területen található, 5000 főnél alacsonyabb lakosságszámmal rendelkező településeken valósítják meg fejlesztéseiket,
- rendelkeznek legalább egy lezárt, teljes üzleti évvel,
- átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző, teljes üzleti évben minimum 1 fő volt,
- amelyek nem tartoznak a KATA hatálya alá.
Egyszeres könyvvitelt vezető gazdálkodók, egyéni vállalkozók, vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók, egyéni cégek.
A támogatás összege, mértéke
Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege:
- minimum 2.000.000 forint, maximum 10.000.000 forint.
A támogatás maximális mértéke:
- az összes elszámolható költség 70%-a.
A támogatás utófinanszírozású, az igénybe vehető előleg a támogatási összeg 50%-a.
A támogatás formája
Vissza nem térítendő támogatás.
A projekt keretében megvalósítandó tevékenységek
Kötelezően megvalósítandó, önállóan nem támogatható tevékenységek:
- Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása.
Az építési tevékenységgel vagy önállóan az elszámolható összköltség legalább 50 %-át el kell érnie.
Választható, önállóan nem támogatható tevékenységek:
- A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő ingatlan beruházás (építés, korszerűsítés, átalakítás, bővítés).
- Információs technológia-fejlesztés: új informatikai eszközök és szoftverek beszerzése (az összköltség legfeljebb 50%-át érheti el).
- A Projekt szakmai megvalósításának közvetett költségei (elszámolható költségek pontosan 7%-a). A következők költségek számolhatók el: projektmenedzsment, általános (rezsi) költségek, gyártási licenc, know-how beszerzés és kapcsolódó költségei, felhőalapú és egyéb online üzleti megoldások megvalósítási időszakra eső szolgáltatás bérleti díja, IT fejlesztéshez kapcsolódó domain név, a hozzá tartozó webtárhely és honlapkészítés, képzés.
A projekt keretében a kötelezően megvalósítandó tevékenység mellett legalább 1 db választható, önállóan nem támogatható tevékenység megvalósítása szükséges
Területi korlátozás
A támogatást igénylő csak a bejegyzett székhelyén, telephelyén, vagy fióktelepén valósíthatja meg fejlesztését. A megvalósulási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtását megelőző 60. napnál korábban kell bejegyzésre kerülnie.
A korábbi Magyar Falu Program felhívásától eltérően Pest megye 5000 fő alatti településein is igénybe vehető.
A támogatási kérelem benyújtásának határideje és módja
A támogatási kérelmek benyújtása 2022. február 24-től 2023. március 31-ig lehetséges online, elektronikus kitöltőprogramon keresztül.
A projekt megkezdése és végrehajtása
A projekt a támogatási kérelem benyújtását követő naptól megkezdhető, korábban megkezdett projekthez támogatás nem nyújtható. A megvalósításra rendelkezésre álló idő: 18 hónap a Támogatói Okirat hatályba lépésétől, vagy ha a kezdés korábbi, akkor a kezdés dátumától számítva.
Kötelező vállalások
A pályázó vállalja, hogy a beruházást, illetve a projekt keretében létrehozott termékeket, szolgáltatásokat a fenntartási időszak végéig fenntartja. A fenntartási kötelezettség a projekt fizikai befejezésétől számított 3 év.
További információ és előminősítés kérése: ITT
Vidéki cukrászdák igényelhetnek támogatást
13 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak a vendéglátóhelyek, a második ütemben az egész évben nyitva tartó, vidéki cukrászdáknak nyílt meg a lehetőség július 2-tól. A program további ütemeiben augusztustól a zenés táncos szórakozóhelyek, az...
Vidéki éttermek igényelhetnek támogatást
13 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak a vendéglátóhelyek, elsőként az egész évben nyitva tartó, vidéki éttermeknek nyílt meg a lehetőség május 27-től. A program további ütemeiben júniustól a cukrászdák, júliustól a zenés táncos...
Állattartó telepek megújítására, korszerűsítésére indul pályázat
Megjelent az Állattartó telepek fejlesztésének támogatása (KAP-RD01a-RD01c-RD01d-RD01e-1-24) és az Állattartó telepek megújításának támogatása (KAP-RD01a-RD01c-RD01d-RD01e-2-24) című pályázati felhívások tervezete. A felhívások legfőbb célja az állattartó gazdaságok...